Tayyare Limanı Dergisi 2022 Ocak-Şubat Sayısı Yayınlandı

  • 2.03.2022
Tayyare Limanı Dergisi 2022 Ocak-Şubat Sayısı Yayınlandı

Tayyare Limanı Dergisi ‘Biz Geleceği Bugünden Tasarlıyoruz’ temasıyla “Sürdürülebilirlik” konusunu ele aldığı 10’uncu sayısını tayyarelimani.com’da yayınladı.

2021 yılının ocak ayıyla birlikte Tayyare Limanı çatısı altında bulunan şirketlerin ve markaların gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri ve çalışmaları sektör ve müşteriyle buluşturan Tayyare Limanı Dergisi 1. yılını doldurdu. 2022 yılının Ocak-Şubat sayısında, Dünya’nın Sürdürülebilirliği ve şirketlerin Sürdürülebilirlik faaliyetlerine yer veren Tayyare Limanı, 10. sayısıyla okuyucularının karşısına çıkıyor.

Tayyare Limanı, 2022'nin başında ikinci sürdürülebilirlik raporunu yayınlamanın gururunu yaşıyor. Artık büyük ya da küçük şirket fark etmeksizin, her şirket sürdürülebilirlik anlayışını baz alarak faaliyetlerini sürdürüyor. Tayyare Limanı da bu alanda kendi üzerimize düşeni yapıyor ve geleceğe dair umutlar besliyor. Sürdürülebilirlik raporlarının her yılın başında yayınlanmasıyla birlikte sürdürülebilirlik güncellik kazanıyor. Tayyare Limanı da bu sebeple hem Tayyare Limanı’nın hem de şirketlerin sürdürülebilirlik adına neler yaptığını sizlerle paylaşmak adına bu sayıyı çıkarmaya karar verdiklerini ifade ediyor.

Tayyare Limanı, şirketlerin sürdürülebilirlik adına ne gibi faaliyetler yürüttüğünü, hedeflerini ve ne kadarını başardıklarını inceleyerek, bu sayıda hem Türkiye'den hem de Dünya’dan sekiz şirkete yer verdi. Her şirketin kendi içerisinde sürdürülebilirliğin hangi alanında faaliyetler gösterdiğini gördük ve fark ettik ki gelecek kuşaklara ekonomik, ekolojik ve aynı zamanda sosyal koşulları devam ettirebilen bir dünya bırakmak için pek çok yol mevcut. Tayyare Limanı, bu sayıda sekiz şirkete özet olarak yer verdi ancak bu şirketlerin sürdürülebilirlik raporları onlarca sayfalardan oluşmakta. Bu raporları, şirketlerin web adreslerinde bulabilirsiniz.

Sürdürebilirlik konuşulmaya başladıktan bu yana tüm şirketlerin ortak derdi "gelecek" Peki sizin?

Geleceğe hazır mısınız?

Dijital ve ücretsiz olarak indirilebilen Tayyare Limanı Dergisi yeni sayısı ve birçok içeriğiyle tayyarelimani.com’da okuyucularını bekliyor.

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Markalaşma süreci için pek çok reçete yazılır. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılarak dijitalleşen ve gelişen pazarda markalaşma, müşterilere ulaşma kolaylığı sayesinde daha kolay gözükebilir. Ancak bu hedefleriniz söz konusu olduğunda yeterli gelmeyebilir. Globalde, yerelde, sektörde lider olma hedefiniz olabilir. Bu sebeple markalaşma sürecini her yönüyle ele alıp ona göre aksiyon almanız gerebilir. İşte bu sebeple bizler de sizlere kendi reçetemizi yazdık. Büyük markalar neye önem veriyor? Neye dikkat ediyor? Büyük şirketlere ciddi marka değeri ve sadakati kazandıran hususlar nelerdir? Elimizden geldiğince konuları ele almaya çalıştık. Marka stratejileri haricinde markanız için yapmanız gereken bir diğer husus da markanızı tescillemek. Bu konu hakkında sektörde yıllarca çalışmış ve yüzlerce markanın oluşumunda rol almış marka danışmanı İbrahim Köksal ile birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özkan Gözütok’un marka olmak için önemli olan kilometre taşlarını belirttiği yazısı ile birlikte bu sayımızda markalaşma adına merak edilen kafalardaki soru işaretlerine yardımcı olalım istedik. Dergimizi hazırlayan ekibimizin ortak derdi olan markalaşma, bizim için en öğretici sayılarımızdan biri oldu. Büyük bir keyifle hazırladığımız Tayyare Limanı Dergisi’ni umarım siz de keyif alarak takip ediyorsunuzdur. Markalaşmanın en önemli kriterlerinden biri hikayeleşme, hikayeleştirme. Bizim hikayemiz de bu dergi. Peki, sizin marka olabilir bir hikayeniz var mı?