Tayyare Limanı Dergisi 2022 Ocak-Şubat Sayısı Yayınlandı

  • 2.03.2022
Tayyare Limanı Dergisi 2022 Ocak-Şubat Sayısı Yayınlandı

Tayyare Limanı Dergisi ‘Biz Geleceği Bugünden Tasarlıyoruz’ temasıyla “Sürdürülebilirlik” konusunu ele aldığı 10’uncu sayısını tayyarelimani.com’da yayınladı.

2021 yılının ocak ayıyla birlikte Tayyare Limanı çatısı altında bulunan şirketlerin ve markaların gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri ve çalışmaları sektör ve müşteriyle buluşturan Tayyare Limanı Dergisi 1. yılını doldurdu. 2022 yılının Ocak-Şubat sayısında, Dünya’nın Sürdürülebilirliği ve şirketlerin Sürdürülebilirlik faaliyetlerine yer veren Tayyare Limanı, 10. sayısıyla okuyucularının karşısına çıkıyor.

Tayyare Limanı, 2022'nin başında ikinci sürdürülebilirlik raporunu yayınlamanın gururunu yaşıyor. Artık büyük ya da küçük şirket fark etmeksizin, her şirket sürdürülebilirlik anlayışını baz alarak faaliyetlerini sürdürüyor. Tayyare Limanı da bu alanda kendi üzerimize düşeni yapıyor ve geleceğe dair umutlar besliyor. Sürdürülebilirlik raporlarının her yılın başında yayınlanmasıyla birlikte sürdürülebilirlik güncellik kazanıyor. Tayyare Limanı da bu sebeple hem Tayyare Limanı’nın hem de şirketlerin sürdürülebilirlik adına neler yaptığını sizlerle paylaşmak adına bu sayıyı çıkarmaya karar verdiklerini ifade ediyor.

Tayyare Limanı, şirketlerin sürdürülebilirlik adına ne gibi faaliyetler yürüttüğünü, hedeflerini ve ne kadarını başardıklarını inceleyerek, bu sayıda hem Türkiye'den hem de Dünya’dan sekiz şirkete yer verdi. Her şirketin kendi içerisinde sürdürülebilirliğin hangi alanında faaliyetler gösterdiğini gördük ve fark ettik ki gelecek kuşaklara ekonomik, ekolojik ve aynı zamanda sosyal koşulları devam ettirebilen bir dünya bırakmak için pek çok yol mevcut. Tayyare Limanı, bu sayıda sekiz şirkete özet olarak yer verdi ancak bu şirketlerin sürdürülebilirlik raporları onlarca sayfalardan oluşmakta. Bu raporları, şirketlerin web adreslerinde bulabilirsiniz.

Sürdürebilirlik konuşulmaya başladıktan bu yana tüm şirketlerin ortak derdi "gelecek" Peki sizin?

Geleceğe hazır mısınız?

Dijital ve ücretsiz olarak indirilebilen Tayyare Limanı Dergisi yeni sayısı ve birçok içeriğiyle tayyarelimani.com’da okuyucularını bekliyor.

Tayyare Limanı Dergisi: Ocak Haziran 2023

Tayyare Limanı Dergisi: Ocak Haziran 2023

Bu sayımızı en büyük derdimiz olan çevre adına farkındalığı arttırabilmek için “Bir Yer Bulamayız Dünyadan Uzak” düşüncesiyle hazırlamak istedik. Dünyamız bir tane, onun değerini bilmeli ve sahip çıkmalıyız. Sıfır Atık Projesi bağlamında dijital olarak yayınladığımız dergimizde, aramıza katılan her arkadaşımız için TEMA Vakfı ile yaptığımız fidan bağışının sertifikalarını, farkındalık yaratmak adına “Yeni İnsanlar Yeni Umutlar” köşemizde yer vermeye başladık. Biz biliyoruz ki; dünyamızı hep birlikte korumak en büyük görevimiz ve bu sebeple doğa dostu bir marka olarak var olmalı ve öncülük yapmalıyız. Dergimizin bu sayısında da Doğa Dostu Markaları ve Projelerini ön plana çıkarttık. Aynı zamanda “Sürdürülebilir bir yaşam için ilk adımım neler olmalı?” diyen okurlarımızı düşünerek Doğa Dostu Alışkanlıklara Engel Olan Ön yargılara ve Sürdürülebilir Mimarinin önemine değindik. Konumuz çevre olunca güneş enerjisini sistemini kullanarak yaptığı işlerle adından söz ettiren Enge Energy Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ile röportaj yapmak istedik. Katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Düzce Üniversitesinden Prof. Dr. Öznur Bozkurt, “Sürdürülebilirlik ve Çevre” adlı yazısında sürdürülebilirliğe dair merak edilen birçok konuya cevap veriyor. Özkan Gözütok ise “Bir Yer Bulamayız Dünyadan Uzak” yazısında bizlere İnsanoğlu için çevrenin öneminden bahsediyor. Ekibimizin hazırladığı diğer tüm içerik ve yazılara ilerdeki sayfalarda ulaşabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında görüşmek üzere.