Tayyare Limanı 2011-2021 Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

Tayyare Limanı 2011-2021 Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

“Umutların ve Hayallerin Yükseldiği Liman” yaklaşımıyla çalışan Tayyare Limanı, 2011-2021 yıllarını kapsayan ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Bünyesinde Serbay Interactive ve Kod8 Yazılım Teknolojileri şirketlerine ait markalarını barındıran Tayyare Limanı Sürdürülebilirlik Raporu’nun ilki yayınlandı. 10. yılında kurumsal kimlik ve kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Tayyare Limanı, Sürdürülebilirlik Raporu’nun ilkiyle geçmişte yaptığı çalışmaları değerlendirerek geleceğe dönük vizyonuna ve çalışmalarına ışık tutuyor.

Tayyare Limanı Ajans Başkanı Görkem Özdemir, raporda yer alan değerlendirmesinde “Geçirdiğimiz yıllar boyunca birçok arkadaşımız ile çalışma fırsatı bulduk. Birçok müşterimize hizmet vererek ekibimiz ile birlikte güzel işlere imza attık. Serbay ile birlikte birçok markamızı da sizlerin hizmetine sunduk. Kurulduğumuz günden bu yana kurumsallaşma ve sektöründe saygın şirket olma yolunda çalışmalarımız her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple Serbay’ın 10. yılıyla birlikte logomuzu ve kurumsal kimlik rehberimizi de yeniledik. Bu kapsamda, Tayyare Limanı Grubu içerisinde kurumsallaşma çalışmalarımıza bir yenisini daha ekleyerek 10 yıllık süreçteki sürdürülebilirlik raporumuzun ilkini sizlerle buluşturuyoruz.” dedi. 

Tayyare Limanı Kreatif Direktör’ü Özkan Gözütok ise raporda yer alan görüşlerinde 10 yıllık çalışma serüveni boyunca yapmış oldukları çalışmalardan, sürdürülebilir ve geleceğe yönelik oluşturulan marka mimarisinden bahsederek, sürdürülebilir büyüme yaklaşımı ile ilgili olarak “Bu serüvenle birlikte kurumsallaşma ve sürdürebilir şirketler ve markalar yaratma gayreti içerisindeki çabamız her geçen gün artmakta ve olgunlaşmaktadır. Bu kapsamda 10 yıllık sürecimizin Sürdürebilirlik Raporu’nun ilkini sizlere sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Grubun strateji planlamasından Sorumlu Yönetici Serkan Bayraklı ise “120 aylık çalışma hayatımızın bir özeti olan bu Sürdürülebilirlik Raporumuzun ilkini sizlere sunduk. Önümüzdeki yıllarda da ilerlemelerimizi izliyor ve şeffaf bir şekilde paydaşlarımıza sunuyor olacağız.” açıklamasında bulundu.

İlki yayınlanan Tayyare Limanı Sürdürülebilirlik Raporu’na https://www.tayyarelimani.com/hakkinda/surdurulebilirlik-raporlari linkinden ulaşabilirsiniz.

Tayyare Limanı Dergisi: Ağustos 2021

Tayyare Limanı Dergisi: Ağustos 2021

2021 yılı ile beraber Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ar-Ge merkezimizi faaliyete geçirdik. Ar-Ge merkezimiz ile beraber attığımız bu adım sayesinde yeni umutlara ve yeni hayallere yelken açtık. Biz de dergimizin bu sayısında Ar-Ge merkezimizde yaptığımız çalışmaları yansıtalım istedik. "Tayyare Limanı, umutların ve hayallerin yükseldiği liman" mottosu ile başka bir şehre, yeni insanlara ve yeni markalara kucak açıyoruz. Ar-Ge merkezimiz ile dijitalleşen dünyada kendimize bir kapı da biz açıyor ve yeni insanlarla yeni bir geleceğe adım atmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda kendi bünyemizde yaratıcı projelere destek verebilecek ve aynı zamanda onlara gerekli özgürlüğü de sağlayabilecek gelişim merkezimizin kapılarını yenilikçi bütün fikirlere açıyoruz. Dergimizin bu sayısında, ‘Doğanın Sesi Türkiye, Var Bir Hikayesi, Kreatifin Keşfi, Konuşulanlar’ ve daha birçok bölümü size sunuyor ve keyifli okumalar diliyoruz.