Tayyare Limanı 2011-2021 Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

  • 26.01.2021
Tayyare Limanı 2011-2021 Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

“Umutların ve Hayallerin Yükseldiği Liman” yaklaşımıyla çalışan Tayyare Limanı, 2011-2021 yıllarını kapsayan ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Bünyesinde Serbay Interactive ve Kod8 Yazılım Teknolojileri şirketlerine ait markalarını barındıran Tayyare Limanı Sürdürülebilirlik Raporu’nun ilki yayınlandı. 10. yılında kurumsal kimlik ve kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Tayyare Limanı, Sürdürülebilirlik Raporu’nun ilkiyle geçmişte yaptığı çalışmaları değerlendirerek geleceğe dönük vizyonuna ve çalışmalarına ışık tutuyor.

Tayyare Limanı Ajans Başkanı Görkem Özdemir, raporda yer alan değerlendirmesinde “Geçirdiğimiz yıllar boyunca birçok arkadaşımız ile çalışma fırsatı bulduk. Birçok müşterimize hizmet vererek ekibimiz ile birlikte güzel işlere imza attık. Serbay ile birlikte birçok markamızı da sizlerin hizmetine sunduk. Kurulduğumuz günden bu yana kurumsallaşma ve sektöründe saygın şirket olma yolunda çalışmalarımız her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple Serbay’ın 10. yılıyla birlikte logomuzu ve kurumsal kimlik rehberimizi de yeniledik. Bu kapsamda, Tayyare Limanı Grubu içerisinde kurumsallaşma çalışmalarımıza bir yenisini daha ekleyerek 10 yıllık süreçteki sürdürülebilirlik raporumuzun ilkini sizlerle buluşturuyoruz.” dedi. 

Tayyare Limanı Kreatif Direktör’ü Özkan Gözütok ise raporda yer alan görüşlerinde 10 yıllık çalışma serüveni boyunca yapmış oldukları çalışmalardan, sürdürülebilir ve geleceğe yönelik oluşturulan marka mimarisinden bahsederek, sürdürülebilir büyüme yaklaşımı ile ilgili olarak “Bu serüvenle birlikte kurumsallaşma ve sürdürebilir şirketler ve markalar yaratma gayreti içerisindeki çabamız her geçen gün artmakta ve olgunlaşmaktadır. Bu kapsamda 10 yıllık sürecimizin Sürdürebilirlik Raporu’nun ilkini sizlere sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Grubun strateji planlamasından Sorumlu Yönetici Serkan Bayraklı ise “120 aylık çalışma hayatımızın bir özeti olan bu Sürdürülebilirlik Raporumuzun ilkini sizlere sunduk. Önümüzdeki yıllarda da ilerlemelerimizi izliyor ve şeffaf bir şekilde paydaşlarımıza sunuyor olacağız.” açıklamasında bulundu.

İlki yayınlanan Tayyare Limanı Sürdürülebilirlik Raporu’na https://www.tayyarelimani.com/hakkinda/surdurulebilirlik-raporlari linkinden ulaşabilirsiniz.

Tayyare Limanı Dergisi: Ocak Haziran 2023

Tayyare Limanı Dergisi: Ocak Haziran 2023

Bu sayımızı en büyük derdimiz olan çevre adına farkındalığı arttırabilmek için “Bir Yer Bulamayız Dünyadan Uzak” düşüncesiyle hazırlamak istedik. Dünyamız bir tane, onun değerini bilmeli ve sahip çıkmalıyız. Sıfır Atık Projesi bağlamında dijital olarak yayınladığımız dergimizde, aramıza katılan her arkadaşımız için TEMA Vakfı ile yaptığımız fidan bağışının sertifikalarını, farkındalık yaratmak adına “Yeni İnsanlar Yeni Umutlar” köşemizde yer vermeye başladık. Biz biliyoruz ki; dünyamızı hep birlikte korumak en büyük görevimiz ve bu sebeple doğa dostu bir marka olarak var olmalı ve öncülük yapmalıyız. Dergimizin bu sayısında da Doğa Dostu Markaları ve Projelerini ön plana çıkarttık. Aynı zamanda “Sürdürülebilir bir yaşam için ilk adımım neler olmalı?” diyen okurlarımızı düşünerek Doğa Dostu Alışkanlıklara Engel Olan Ön yargılara ve Sürdürülebilir Mimarinin önemine değindik. Konumuz çevre olunca güneş enerjisini sistemini kullanarak yaptığı işlerle adından söz ettiren Enge Energy Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ile röportaj yapmak istedik. Katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Düzce Üniversitesinden Prof. Dr. Öznur Bozkurt, “Sürdürülebilirlik ve Çevre” adlı yazısında sürdürülebilirliğe dair merak edilen birçok konuya cevap veriyor. Özkan Gözütok ise “Bir Yer Bulamayız Dünyadan Uzak” yazısında bizlere İnsanoğlu için çevrenin öneminden bahsediyor. Ekibimizin hazırladığı diğer tüm içerik ve yazılara ilerdeki sayfalarda ulaşabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında görüşmek üzere.