Tayyare Limanı 2011-2021 Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

  • 26.01.2021
Tayyare Limanı 2011-2021 Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

“Umutların ve Hayallerin Yükseldiği Liman” yaklaşımıyla çalışan Tayyare Limanı, 2011-2021 yıllarını kapsayan ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Bünyesinde Serbay Interactive ve Kod8 Yazılım Teknolojileri şirketlerine ait markalarını barındıran Tayyare Limanı Sürdürülebilirlik Raporu’nun ilki yayınlandı. 10. yılında kurumsal kimlik ve kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Tayyare Limanı, Sürdürülebilirlik Raporu’nun ilkiyle geçmişte yaptığı çalışmaları değerlendirerek geleceğe dönük vizyonuna ve çalışmalarına ışık tutuyor.

Tayyare Limanı Ajans Başkanı Görkem Özdemir, raporda yer alan değerlendirmesinde “Geçirdiğimiz yıllar boyunca birçok arkadaşımız ile çalışma fırsatı bulduk. Birçok müşterimize hizmet vererek ekibimiz ile birlikte güzel işlere imza attık. Serbay ile birlikte birçok markamızı da sizlerin hizmetine sunduk. Kurulduğumuz günden bu yana kurumsallaşma ve sektöründe saygın şirket olma yolunda çalışmalarımız her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple Serbay’ın 10. yılıyla birlikte logomuzu ve kurumsal kimlik rehberimizi de yeniledik. Bu kapsamda, Tayyare Limanı Grubu içerisinde kurumsallaşma çalışmalarımıza bir yenisini daha ekleyerek 10 yıllık süreçteki sürdürülebilirlik raporumuzun ilkini sizlerle buluşturuyoruz.” dedi. 

Tayyare Limanı Kreatif Direktör’ü Özkan Gözütok ise raporda yer alan görüşlerinde 10 yıllık çalışma serüveni boyunca yapmış oldukları çalışmalardan, sürdürülebilir ve geleceğe yönelik oluşturulan marka mimarisinden bahsederek, sürdürülebilir büyüme yaklaşımı ile ilgili olarak “Bu serüvenle birlikte kurumsallaşma ve sürdürebilir şirketler ve markalar yaratma gayreti içerisindeki çabamız her geçen gün artmakta ve olgunlaşmaktadır. Bu kapsamda 10 yıllık sürecimizin Sürdürebilirlik Raporu’nun ilkini sizlere sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Grubun strateji planlamasından Sorumlu Yönetici Serkan Bayraklı ise “120 aylık çalışma hayatımızın bir özeti olan bu Sürdürülebilirlik Raporumuzun ilkini sizlere sunduk. Önümüzdeki yıllarda da ilerlemelerimizi izliyor ve şeffaf bir şekilde paydaşlarımıza sunuyor olacağız.” açıklamasında bulundu.

İlki yayınlanan Tayyare Limanı Sürdürülebilirlik Raporu’na https://www.tayyarelimani.com/hakkinda/surdurulebilirlik-raporlari linkinden ulaşabilirsiniz.

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Tayyare Limanı Dergisi: Mart Nisan 2022

Markalaşma süreci için pek çok reçete yazılır. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılarak dijitalleşen ve gelişen pazarda markalaşma, müşterilere ulaşma kolaylığı sayesinde daha kolay gözükebilir. Ancak bu hedefleriniz söz konusu olduğunda yeterli gelmeyebilir. Globalde, yerelde, sektörde lider olma hedefiniz olabilir. Bu sebeple markalaşma sürecini her yönüyle ele alıp ona göre aksiyon almanız gerebilir. İşte bu sebeple bizler de sizlere kendi reçetemizi yazdık. Büyük markalar neye önem veriyor? Neye dikkat ediyor? Büyük şirketlere ciddi marka değeri ve sadakati kazandıran hususlar nelerdir? Elimizden geldiğince konuları ele almaya çalıştık. Marka stratejileri haricinde markanız için yapmanız gereken bir diğer husus da markanızı tescillemek. Bu konu hakkında sektörde yıllarca çalışmış ve yüzlerce markanın oluşumunda rol almış marka danışmanı İbrahim Köksal ile birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Özkan Gözütok’un marka olmak için önemli olan kilometre taşlarını belirttiği yazısı ile birlikte bu sayımızda markalaşma adına merak edilen kafalardaki soru işaretlerine yardımcı olalım istedik. Dergimizi hazırlayan ekibimizin ortak derdi olan markalaşma, bizim için en öğretici sayılarımızdan biri oldu. Büyük bir keyifle hazırladığımız Tayyare Limanı Dergisi’ni umarım siz de keyif alarak takip ediyorsunuzdur. Markalaşmanın en önemli kriterlerinden biri hikayeleşme, hikayeleştirme. Bizim hikayemiz de bu dergi. Peki, sizin marka olabilir bir hikayeniz var mı?